YOZGAT BOĞAZLIYAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşıma Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

Taşıma Servis Şoförlerine Eğitim Verildi

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri ve ilçe emniyet müdürlüğü trafik ekipleri tarafından, okul servis araçları ve taşımalı eğitim servis araçlarının şoförleri için 29 kasım 2019 Cuma günü Millet Kıraathanesi Konferans Salonunda  bilgilendirme ve eğitim toplantısı  yapıldı.

Gerçekleşen bilgilendirme toplantısında; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Vedat Oymak, 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren kış lastiklerinin zorunlu olarak taktırılması gerektiğini ve araçların kışlık bakımının mutlaka yapılması gerektiğini hatırlattı ayrıca öğrencilere karşı şoförleri davranışlarında daha dikkatli olmaları, öğrencilerin araçlara biniş ve inişlerinde dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Akabinde, İlçe trafik ve Jandarma trafik şube görevlileri tarafından trafik güvenliği ile ilgili  açıklamalarda bulunuldu.

Taşımacının yükümlülükleri, Trafik kurallarına mutlaka uyalması özellikle öğrenci biniş-inişlerinde dikkatli olamaları ve süratli araç kullanılmaması hız limitine mutlaka uyulması ,servis sürücüsünün öğrencilerle iletişimi üzerinde bilgiler aktarıldı.

Toplantıya; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Vedat Oymak, ilçe Trafik Şube Müdürlüğünden trafik polisleri Aysel Alban,Mustafa Gök, Jandarma Trafik Şubeden  Astsubay Kıdemli  Başçavuş Erdin Ar, Jandarma  Astsubay üstçavuş Osman Kayalar,  jandarma uzman çavuş Furkan Hanbay, Servis şoförleri katıldı.

 

 

 

29-11-201929-11-201929-11-2019

Yenidoğan Mahallesi Şevket Hokkaömeroğlu Bulvarı Hükümet Konağı No2 Boğazlıyan Yozgat - 0(354)6451018-6452972

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.