YOZGAT BOĞAZLIYAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelecek Gençlerin, Gençler ise Öğretmenlerin Eseridir

Gelecek Gençlerin, Gençler ise Öğretmenlerin  Eseridir

 

Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek'in Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı.
Tören, daha sonra İMKB Şükranana İlk/ortaokulu salonunda devam etti.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Şimşek, yaratılmışların en şereflisi olan insanın tekamül sürecindeki en ağır sorumluluğu anneler ve öğretmenler üstlendiğini belirtti.


Müdürümüz Mustafa Şimşek, "Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.

  
 Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Ağır ve büyük bir sorumluluk olmakla birlikte eşsiz bir gurur vesilesi olan bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu önemle vurgular, bu sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getireceğine inancımı belirterek tüm öğretmenlerimizin, öğretmen adaylarımızın ve eğitim camiası personelinin Öğretmenler Gününü kutlar, başarılar dilerim." şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından emekli olan öğretmenlere plaket takdimi yapılırken, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödül verildi.

Program, öğrencilerin oratoryo ve müzik dinletisiyle sona erdi.

 

27-11-201927-11-201927-11-2019

Yenidoğan Mahallesi Şevket Hokkaömeroğlu Bulvarı Hükümet Konağı No2 Boğazlıyan Yozgat - 0(354)6451018-6452972

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.