YOZGAT BOĞAZLIYAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Kasım ayı toplantısı gerçekleşti.

DÖGEP  Kasım ayı toplantısı gerçekleşti.

    20 Kasım Çarşamba günü Boğazlıyan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde toplanan ilçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri,Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Elektronik Uygulamalarından "dinogretimi.gov.tr" ,"dinogretimiokullar.meb.gov.tr","dogm.meb.gov.tr" adresleri ,Eba Uygulamaları vb. elektronik ortamların tanınması,içeriğinin incelenmesi ve izlenmesi  üzerine çalışmalar yaptılar.

     İlçemiz Necmettin YILDIZ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni İrfan ALKAN başkanlığında Din Öğretimi Elektronik Ortamlarının adresleri akıllı tahtalar aracılığıyla açılarak içerikler incelendi ve nasıl yararlanılması gerektiği uygulamalı olarak gösterildi.

    Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi ve Seçmeli Ders içerikleri ,etkileşimli tahta materyalleri,soru havuzu  incelendi,uygulamalı olarak gösterildi.

    Koordinatör Öğretmen İrfan ALKAN  ilgili sitelere üyelik ve şifre alma konularında bilgi verdi.Sitelerde içerik oluşturma ve içerik paylaşma,site içinde yayınlama konuları uygulamalı olarak gösterildi.

    Din Öğretiminin Eba içindeki içeriklerinin incelenmesiyle sona eren toplantı öğretmenler için çok faydalı bulundu.

Yenidoğan Mahallesi Şevket Hokkaömeroğlu Bulvarı Hükümet Konağı No2 Boğazlıyan Yozgat - 0(354)6451018-6452972

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.